Monitoring Sieci I Urządzeń

Awaria? Już o niej wiemy i działamy nad rozwiązaniem.
Ty także otrzymujesz automatyczną informację SMS oraz email w zdefiniowanych przez siebie przypadkach

Sprawdź też...

Broszura

Sprawdź co możemy ci zaoferować, wszystkie informacje i przykłady wdrożeń administracji IT znajdziesz w pliku PDF.

Jak możemy ci pomóc?

Czy kiedykolwiek czułeś się sfrustrowany, gdy twoje aplikacje działają wolno lub wcale? Czy masz problemy z konfiguracją swoich urządzeń i nie wiesz, co zrobić, aby poprawić wydajność systemów?
Updata ma dla ciebie idealne rozwiązanie! Nasza usługa monitoringu pomoże ci w zarządzaniu systemami pracującymi na urządzeniach twojej firmy. Nie musisz już zatrudniać specjalistów IT, którzy zajmą się konfiguracją i utrzymaniem serwerów. Dzięki nam oszczędzisz czas, pieniądze i unikniesz frustracji związanej z nieprawidłową konfiguracją. A dzięki szerokiej gamie usług i specjalistycznej wiedzy z wielu zakresów informatyki posiadanej przez naszych inżynierów podejmiemy właściwe działania dążące do optymalizacji kosztów twojej firmy.

Dlaczego warto monitorować swoją infrastrukturę? 

  • Szybciej zareagujesz na problemy - Monitorowanie pozwala szybko wykryć problemy, takie jak awarie sprzętu lub przeciążenia sieci, co umożliwia szybką reakcję na nie i minimalizuje ich wpływ na pracę przedsiębiorstwa. Twoi klienci docenią fakt rozpoczęcia pracy nad infrastrukturą jeszcze przed falą zgłoszeń, która popłynie od nich ze względu na usterkę systemu.

  • Zoptymalizujesz wykorzystanie zasobów - Monitorowanie pozwala na identyfikację obszarów sieci lub zasobów urządzenia, w których można poprawić wydajność lub zoptymalizować ich pracę, co prowadzi do efektywniejszego wykorzystania istniejących zasobów IT.

  • Zapewnisz wyższe bezpieczeństwo - Monitorowanie pozwala na wykrycie nieautoryzowanego dostępu do sieci lub ataków hakerskich, co umożliwia szybką reakcję i zminimalizowanie ryzyka utraty danych lub usług. Do tego celu posiadamy osobną usługę (Monitoring SIEM) natomiast podstawowe naruszenia można wykryć również za pośrednictwem tej usługi na przykład poprzez śledzenie sumy kontrolnej pliku, który nie powinien ulegać zmianom.

  • Zredukujesz koszty - Dzięki monitorowaniu można wykryć niepotrzebne koszty, takie jak niewłaściwe wykorzystanie zasobów lub niepotrzebne już licencje, co prowadzi do zmniejszenia kosztów przedsiębiorstwa.

  • Zbierzesz cenne informacje - Dzięki informacjom dostarczonym przez system monitoringu możesz znacząco obniżyć koszty swojej firmy związanej z infrastrukturą IT. Będziesz mógł prześledzić trendy historyczne ponieważ wszystkie dane zbieramy i archiwizujemy na okres 2 lat a na życzenie możemy je trzymać jeszcze dłuzej.

Czy mogę również samemu zajrzeć do zebranych danych?

Oczywiście! Poniżej załączamy przykład tego jak wyglądać będzie panel monitoringowy. W tym przypadku skonfigurowany został on do wyświetlania informacji o używanych zasobach na przestrzeni ostatnich 3 godzin.
Twoja firma wymaga innych danych? To tylko jedno z możliwych wdrożeń. Dostosujemy panel do twoich wymagań i oddelegujemy swoich specjalistów do monitorowania odczytów na podstawie zdefiniowanych przez ciebie progów. Możemy także ustalić z góry czynności jakie mamy wykonać w ramach usługi Adminsitracji serwerami.

Rozwiązania zintegrowane w zakresie Administracji IT od Updata niesie wiele korzyści dla ciebie i twojej firmy. Skontaktuj się z nami, bezpłatnie zaproponujemy odpowiedni pakiet dla twoich potrzeb.

Usługa Monitoringu Sieci I Urządzeń działa przy...

Serwerach dedykowanych

Abyś pierwszy wiedział o awariach

Usługach zdalnego pulpitu (RDaaS)

Analizuj ruch sieciowy, użycie zasobów i planuj infrastrukturę IT

Serwerach VPS

Monitoruj użycie zasobów, efektywniej planuj rozwój swojej firmy

Sprzęcie fizycznym przedsiębiorstwa

Posiadasz istniejącą infrastrukturę? Ją też możemy nadzorować