Remote Desktop as a Service (RDaaS)

Wirtualne komputery dla twojej firmy, przenieś złożone obliczenia do nas!

Sprawdź też...

Broszura

Sprawdź co możemy ci zaoferować, wszystkie informacje i przykłady wdrożeń serwerów RDaaS znajdziesz w pliku PDF.

Jak możemy ci pomóc?

Usługa RDaaS pozwoli ci przenieść skomplikowane obliczenia do chmury. Nie musisz już inwestować w drogi sprzęt lub wykonywać własnoręcznie skomplikowanych instalacji. Przenieś pulpit swoich pracowników i użytkowników do naszej serwerowni.

Koniec z zacinającymi się programami. Mocne procesory działające w chmurze są do twojej dyspozycji. Wystarczy, że zalogujesz się do pulpitu zdalnego i możesz zaczynać pracę.

Pomożemy ci zarządzać systemem operacyjnym w konfiguracji z usługą Administracji serwerami Updata, na siebie przejmujemy wtedy obsługę sprzętu pracującego dla ciebie w chmurze, pomożemy ci też zabezpieczyć utworzone środowiska. Dzięki bliskości geograficznej CDNów Microsoft i stabilnych gigabitowych połączeń sieciowych aktualizacje będą pobierały się w sekundy. Nie musisz już inwestować w Tranzyt IP w swojej firmie, skorzystaj z sieci Updata.

Skaluj swoje RDaaSy dla każdego pracownika, klonuj istniejące środowiska, przywracaj kopie zapasowe gdy coś pójdzie nie tak.

RDaaS to nowoczesne rozwiązanie zastępujące komputery dostępne z dowolnego miejsca na świecie. Zacząłeś pracę na swoim komputerze w biurze a jesteś aktualnie na wyjeździe służbowym za granicą? Połącz się do usługi RDaaS i kontynuuj pracę mimo to!

W przypadku tej usługi oferujemy też separacje środowisk, minimalizuje to szansę na problemy związane z atakami kierowanymi w twoją infrastrukturę.

Nasza serwerownia

Usługę serwerów RDaaS świadczymy w bezpiecznym, zgodnym z normami EN50600 centrum danych zlokalizowanym w centrum Polskiego internetu - Warszawie.

Obiekt posiada 2 osobne trasy światłowodowe aby w razie awarii fizycznej jednej z nich łączność światłowodowa nie została przerwana. Układ zasilania także jest zbudowany tak aby działać bez nawet najmniejszych przerw, jest to układ 2N składający się z 3 osobnych torów zasilania (2,5 MVA czyli 5 MVA z redundancją). Ale to nie koniec! Chłodzenie także jest objęte taką nadmiarowością. Zbudowano je w układzie N+1 co daje w sumie 2,2 MW mocy chłodniczej na serwerowniach. Co ważne, stawiamy na dużą efektywność systemów chłodzenia i najniższą możliwą utratę energii na etapie schładzania powietrza co pozwala nam osiągnąć niższe opłaty za energię elektryczną a w efekcie niższe kwoty na fakturach klientów.

Podtrzymywanie zasilania odbywa się przy użyciu DRUPSów (Diesel Rotary UPS) - 2x HITEC PowerPro 2700 o mocy 2000kW każdy.

Warto dodać, że DRUPSy są technologią jutra. System używa energii kinetycznej zamiast baterii nie trzeba zatem utylizować szkodliwych dla środowiska odpadów jak w przypadku konwencjonalnego rozwiązania. Są one o wiele bardziej wytrzymałe - zostały zaprojektowane tak aby ich żywotność była jak najdłuższa (aż do 25 lat przy zachowaniu regularnych przeglądów technicznych). Są także mniej zawodne niż klasyczne UPSy chemiczne - mniejsza liczba elementów energoelektronicznych powoduje mniej problemów przy eksploatacji urządzenia.

Dzięki rozpiętości sieci grupy Netia do której mamy bezpośredni dostęp wszyscy klienci tego operatora jak i niezliczonej ilości małych lokalnych dostawców internetu mogą liczyć na najniższe pingi na rynku - przykładowo z naszego datacenter zlokalizowanego fizycznie w Warszawie do Łodzi (ok. 120km) można liczyć na średnie opóźnienie 3ms. Nie oszukujmy się, żaden inny dostawca usług hostingowych w Polsce nie zapewni wam tak niskiego opóźnienia.

Nie zapominamy przy tym o graczach spoza granicy kraju jesteśmy wpięci do międzynarodowych punktów styku takich jak: Equinix Frankfurt oraz Berlin, CE Colo Czechia, Prague, Lviv Ukraine zapewniając tym samym świetny ping również dla graczy/serwerów spoza Polski.

Całe centrum danych jest chronione Systemem Sygnalizacji Pożarowej (SSP) - Steruje on instalacjami i urządzeniami wykonawczymi według odpowiedniego scenariusza pożarowego. Centrala SSP jest monitorowana zewnętrzne (wszelkie informacje są natomiast przesyłane do Państwowej Straży Pożarnej).

W pomieszczeniach zamontowany jest ssący system wczesnej detekcji dymu (VESDA - Very Early Smoke Detection Apparatus). Urządzenie te w sposób ciągły zasysa powietrze z pomieszczenia po czym za pośrednictwem lasera, wykonuje detekcje cząstek dymu. System ten jest w stanie wykryć zarzewie ognia w bardzo wcześniej fazie, jest tysiąckrotnie czulszy od klasycznych czujek pożarowych.

Boisz się o dyski HDD w momencie gaszenia? Słusznie! Wiele centr danych nie posiada systemu cichych dysz, które obniżają poziom hałasu generowanego podczas procedury gaśniczej. W naszym obiekcie datacenter ta technologia jest zastosowana. Zatem nie musisz się obawiać o integralność danych nawet w trakcie wpuszczania Inergenu do komory serwerowej!

Nasz system zabezpieczeń fizycznych tworzą środki ochrony, których funkcje wzajemnie się uzupełniają. Ochrona obiektu opiera się na współdziałaniu systemów ochrony (SSWiN, SKD, CCTV) oraz dobrze przeszkolony personel.

Niestety ze względu właśnie na bezpieczeństwo nie możemy opowiedzieć wam za dużo w tym punkcie. Na zakończenie możemy tylko dodać, że cały obiekt otoczony jest siatką z drutem kolczastym.

Dzięki tak wysokim standardom bezpieczeństwa możesz mieć pewność, że nikt niepowołany nie będzie mógł dostać się do twoich danych.

Do serwerów VPS możesz dołączyć też...

Administrację serwerem

Dzięki nam nie potrzebujesz własnego działu IT, administracją zajmiemy się my!

Monitoring sieci i urządzeń

Zapewni informacje nt. użycia zasobów oraz pozwoli przewidzieć awarie

Monitoring SIEM

I bezpieczeństwo swoich maszyn masz pod kontrolą

Sieć VPN

Połącz serwery dedykowane ze swoją istniejącą infrastrukturą