Konfiguracja urządzeń security

Administracja sprzętem bezpieczeństwa - Firewalle, UTMy, systemy IDS/IPS.

Sprawdź też...

Broszura

Sprawdź co możemy ci zaoferować, wszystkie informacje i przykłady wdrożeń usług Bezpieczeństwa IT znajdziesz w pliku PDF.

Jak możemy ci pomóc?

System IDS/IPS (Intrusion Detection/Prevention System) działa poprzez monitorowanie ruchu sieciowego w celu wykrycia nieprawidłowych lub podejrzanych aktywności, które mogą wskazywać na próbę ataku na systemy informatyczne firmy.

IDS działa w trybie pasywnym i nie ma możliwości blokowania ruchu sieciowego, jeśli klient obawia się o zjawisko false-positive to lepiej wdrożyć właśnie tę opcję systemu detekcji włamania. Zamiast tego generuje alert, który jest przekazywany do zespołu bezpieczeństwa IT, który podejmuje odpowiednie działania w celu zabezpieczenia systemów.

IPS to system zapobiegania intruzom, który działa w trybie aktywnym i ma możliwość blokowania ruchu sieciowego. Może działać zarówno w trybie prewencyjnym, w którym blokuje podejrzane aktywności przed ich wykonaniem, jak i w trybie reaktywnym, w którym blokuje aktywności już w trakcie ich wykonywania. IPS wykorzystuje sygnatury oraz heurystykę, aby zidentyfikować i zablokować niebezpieczne pakiety.

W obu dostępnych opcjach, IDS/IPS analizuje ruch sieciowy na podstawie wyznaczonych zasad, takich jak sygnatury, heurystyki, zachowania ruchu sieciowego czy analizy anomalii.

Korzyści z wdrożenia systemów IDS/IPS:

  • Wykrywanie ataków: systemy IDS/IPS pozwalają na wykrycie prób ataków na systemy informatyczne firmy, co umożliwia szybką reakcję na zagrożenia i minimalizację ich skutków.
  • Ochrona przed zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi: systemy IDS/IPS pozwalają na ochronę przed atakami zarówno z sieci zewnętrznej, jak i wewnętrznej, co stanowi szczególnie ważne zabezpieczenie w przypadku zagrożeń wynikających z działań pracowników.
  • Zwiększenie wydajności systemów: IDS/IPS redukują ilość niepotrzebnych pakietów, co przekłada się na wydajność sieci i systemów informatycznych firmy.

Według badania "The State of Security Operations" przeprowadzonego przez firmy FireEye i Ernst & Young, wdrożenie systemów IDS/IPS niosło zauważalne korzyści dla firm. Około 78% badanych firm zgłosiło, że systemy IDS/IPS pomogły w wykryciu ataków, a 74% stwierdziło, że systemy te pomogły w ochronie przed zagrożeniami wewnętrznymi.

W jakich trybach działa usługa wdrożeń IPS/IDS w Updata?

Klient ma do wyboru dwie możliwe polityki: Proaktywną oraz reaktywną.

W przypadku Proaktywnej wykonujemy wdrożenie systemu IPS, który przy zdefiniowanych progach detekcji dokona usunięcia ruchu oznaczonego jako szkodliwy z sieci klienta.

Natomiast dla polityki reaktywnej bierzemy pod uwagę istotne alerty z systemu IDS, kontaktujemy się z tobą i ustalamy działania jakie mamy podjąć na podstawie uzyskanych danych. 

Jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo swojej firmy i chronić swoje systemy przed atakami, zachęcamy do złożenia zapytania ofertowego.

Usługa ta dobrze współgra z...

Serwerami dedykowanymi

Wykrywaj i reaguj na zagrożenia przychodzące i wychodzące

Usługach zdalnego pulpitu (RDaaS)

Nie pozwól aby praca twoich pracowników została przerwana

Serwerami VPS

Ataki bruteforce, port scanning? Już nie są dla ciebie straszne

Sprzętem fizycznym przedsiębiorstwa

Chroń swoje dane także w obrębie sieci przedsiębiorstwa