Serwery VPS

Potrzebujesz mniejszych części serwera aniżeli całej fizycznej jednostki?
Ta opcja pozwoli ci zaoszczędzić i skalować infrastrukturę w zależności od potrzeb.

Sprawdź też...

Broszura

Sprawdź co możemy ci zaoferować, wszystkie informacje i przykłady wdrożeń serwerów VPS znajdziesz w pliku PDF.

Vps co to? Dlaczego czasem lepiej wybrać tę formę hostingu?

W przeciwieństwie do serwera dedykowanego - Virtual Private Server to część większej jednostki. Dzięki zastosowaniu przez nas pełnej wirtualizacji (KVM) jesteśmy w stanie zapewnić ci możliwość instalacji dowolnej aplikacji.

Hosting vps pozwalają ci uzyskać:

  1. Skalowalność - Jeśli potrzebujesz mniejszej liczby zasobów i nie chcesz zamawiać maszyny dedykowanej, możesz wynająć serwer o wysokim taktowaniu (nasze jednostki pracują na procesorach Ryzen 7 5800X). W dowolnym momencie możemy zmienić przydział CPU, Pamięci RAM czy Dysku bez potrzeby reinstalacji środowiska wirtualnego,
  2. Oszczędność kosztów - Porównując własną serwerownie, serwery dedykowane i serwery VPS, to właśnie one pozwalają ci zaoszczędzić najwięcej poprzez zakup tylko tylu zasobów, ile realnie wykorzystujesz w danym momencie. Według naszych wyliczeń są one rozwiązaniem tańszym o około 72 razy względem hostingu we własnej serwerowni oraz o 4 razy tańsze od serwera dedykowanego,
  3. Bezpieczeństwo - Usługi VPS świadczone są w tej samej, bezpiecznej pod względem fizycznym jak i logicznym serwerowni Netia MIND zlokalizowanej w Warszawie,
  4. Opcja łączenia z innymi usługami updata - Nie jesteś pewien czy poradzisz sobie z administracją serwerem? Połącz swoją usługę z Administracją serwerami lub usługami z kategorii Bezpieczeństwa IT.
  5. Dowolność konfiguracji - hosting serwerów Virtual Private Server w updata pozwala na instalację systemu windows i wybranej dystrybucji linux.

W ramach usługi vps hosting oferujemy Ci:

👉 Bezkompromisowe wsparcie techniczne złożone z doświadczonych specjalistów IT, zapewnimy ci obsługę na najwyższym poziomie!

👉 Moc obliczeniową na jaką zasługujesz, bez overalokacji i współdzielenia procesora (CPU). Otrzymujesz tyle zasobów sprzętowych ile zakupiłeś.

👉 Wygodny panel administracyjny dla serwera vps na którym możesz wygodnie zarządzać swoim serwerem. Dobierzesz w nim swój system operacyjny, ilość pamięci RAM, przestrzeni dyskowej, dostosujesz też inne parametry serwera. Dołącz do setek naszych klientów, którzy zarządzają serwerami za pośrednictwem naszego panelu klienta.

👉 Usługi szyte na miarę - Dajemy ci możliwość dokupienia adresów IP gdy twój projekt tego wymaga. Dzięki wsparciu w doborze odpowiedniego pakietu, którego ci udzielimy masz pewność, że niezależnie od tego co się na nim znajdzie, serwer http, serwer vpn lub dowolna inna aplikacja - uzyskasz wsparcie w jej instalacji w ramach managed vps!

👉 Wykonywanie kopii zapasowych - windows server? A może serwery linux? Dzięki zastosowaniu provisora Proxmox VE i zintegrowanej do niego usługi Backup System jesteśmy w stanie wykonywać cykliczne kopie twoich danych. Dzięki takiej obsłudze nie musisz się martwić o swoje dane!

👉 Mocne serwery VPS w Polskim certyfikowanym centrum danych - nic dodać nic ująć 😀

Skontaktuj się z nami! Wybierzemy dla twojej firmy odpowiedni pakiet usług it, który napędzi twój biznes.

Nasza serwerownia

Usługę serwerów dedykowanych świadczymy w bezpiecznym, zgodnym z normami EN50600 centrum danych zlokalizowanym w centrum Polskiego internetu - Warszawie.

Obiekt posiada 2 osobne trasy światłowodowe aby w razie awarii fizycznej jednej z nich łączność światłowodowa nie została przerwana. Układ zasilania także jest zbudowany tak aby działać bez nawet najmniejszych przerw, jest to układ 2N składający się z 3 osobnych torów zasilania (2,5 MVA czyli 5 MVA z redundancją). Ale to nie koniec! Chłodzenie także jest objęte taką nadmiarowością. Zbudowano je w układzie N+1 co daje w sumie 2,2 MW mocy chłodniczej na serwerowniach. Co ważne, stawiamy na dużą efektywność systemów chłodzenia i najniższą możliwą utratę energii na etapie schładzania powietrza co pozwala nam osiągnąć niższe opłaty za energię elektryczną a w efekcie niższe kwoty na fakturach klientów.

Podtrzymywanie zasilania odbywa się przy użyciu DRUPSów (Diesel Rotary UPS) - 2x HITEC PowerPro 2700 o mocy 2000kW każdy.

Warto dodać, że DRUPSy są technologią jutra. System używa energii kinetycznej zamiast baterii nie trzeba zatem utylizować szkodliwych dla środowiska odpadów jak w przypadku konwencjonalnego rozwiązania. Są one o wiele bardziej wytrzymałe - zostały zaprojektowane tak aby ich żywotność była jak najdłuższa (aż do 25 lat przy zachowaniu regularnych przeglądów technicznych). Są także mniej zawodne niż klasyczne UPSy chemiczne - mniejsza liczba elementów energoelektronicznych powoduje mniej problemów przy eksploatacji urządzenia.

Dzięki rozpiętości sieci grupy Netia do której mamy bezpośredni dostęp wszyscy klienci tego operatora jak i niezliczonej ilości małych lokalnych dostawców internetu mogą liczyć na najniższe pingi na rynku - przykładowo z naszego datacenter zlokalizowanego fizycznie w Warszawie do Łodzi (ok. 120km) można liczyć na średnie opóźnienie 3ms. Nie oszukujmy się, żaden inny dostawca usług hostingowych w Polsce nie zapewni wam tak niskiego opóźnienia.

Nie zapominamy przy tym o graczach spoza granicy kraju jesteśmy wpięci do międzynarodowych punktów styku takich jak: Equinix Frankfurt oraz Berlin, CE Colo Czechia, Prague, Lviv Ukraine zapewniając tym samym świetny ping również dla graczy/serwerów spoza Polski.

Całe centrum danych jest chronione Systemem Sygnalizacji Pożarowej (SSP) - Steruje on instalacjami i urządzeniami wykonawczymi według odpowiedniego scenariusza pożarowego. Centrala SSP jest monitorowana zewnętrzne (wszelkie informacje są natomiast przesyłane do Państwowej Straży Pożarnej).

W pomieszczeniach zamontowany jest ssący system wczesnej detekcji dymu (VESDA - Very Early Smoke Detection Apparatus). Urządzenie te w sposób ciągły zasysa powietrze z pomieszczenia po czym za pośrednictwem lasera, wykonuje detekcje cząstek dymu. System ten jest w stanie wykryć zarzewie ognia w bardzo wcześniej fazie, jest tysiąckrotnie czulszy od klasycznych czujek pożarowych.

Boisz się o dyski HDD w momencie gaszenia? Słusznie! Wiele centr danych nie posiada systemu cichych dysz, które obniżają poziom hałasu generowanego podczas procedury gaśniczej. W naszym obiekcie datacenter ta technologia jest zastosowana. Zatem nie musisz się obawiać o integralność danych nawet w trakcie wpuszczania Inergenu do komory serwerowej!

Nasz system zabezpieczeń fizycznych tworzą środki ochrony, których funkcje wzajemnie się uzupełniają. Ochrona obiektu opiera się na współdziałaniu systemów ochrony (SSWiN, SKD, CCTV) oraz dobrze przeszkolony personel.

Niestety ze względu właśnie na bezpieczeństwo nie możemy opowiedzieć wam za dużo w tym punkcie. Na zakończenie możemy tylko dodać, że cały obiekt otoczony jest siatką z drutem kolczastym.

Dzięki tak wysokim standardom bezpieczeństwa możesz mieć pewność, że nikt niepowołany nie będzie mógł dostać się do twoich danych.

Do serwerów VPS możesz dołączyć też...

Administrację serwerem

Dzięki nam nie potrzebujesz własnego działu IT, administracją zajmiemy się my!

Monitoring sieci i urządzeń

Zapewni informacje nt. użycia zasobów oraz pozwoli przewidzieć awarie

Monitoring SIEM

I bezpieczeństwo swoich maszyn masz pod kontrolą

Sieć VPN

Połącz serwery dedykowane ze swoją istniejącą infrastrukturą